SJVT
Forside  -  Kørsler  -  Aktuelt  -  Lunderskov remise  -  Sponsorer  -  Kontakt, links, kolofon
       

Kontakt:

Besøgs- og postadresse: Officiel mailadresse:  


sjvt@sjvt.dk    

Bakken 21 Informations mailadresse:  

6640 Lunderskov info@sjvt.dk    

 

 

 

 

Særtog Bestilling af særtog på kasserer@sjvt.dk  
       

Bestyrelse:

 

 

Formand

Lars Ole Hansen

formand@sjvt.dk 

Driftsbestyrer

Fini Rosenberg

driftsbestyrer@sjvt.dk

 

Kasserer

Peter Aaquist Hansen

kasserer@sjvt.dk

 

Sekretær

Henrik Cordtz

sekretaer@sjvt.dk

 
       

 Sikkerhedsansvarlig:

Thomas Thomsen

sikkerhedsansvarlig@sjvt.dk

 

     

 

Driftafdeling:

Driftsbestyrer

Fini Rosenberg

driftsbestyrer@sjvt.dk

 

Referent

Ole P Sørensen

referent@sjvt.dk

 

Dampmester

Karsten Skov

damp@sjvt.dk

 

Dieselmester

Jesper Holmsgaard

diesel@sjvt.dk

 

Vognmester

Finn Hynding Petersen

vogne@sjvt.dk

 

Tjenestefordeler

Michael Vestergaard

tjenestefordeler@sjvt.dk

 

Kiosksalg

Gitte Cordtz

kiosksalg@sjvt.dk

 
       

Diverse:

 
:

Johannes Gravgaard

pr@sjvt.dk

Dampklokken

Henrik Cordtz

dampklokken@sjvt.dk

 

Webmaster

Johannes Gravgaard

web@sjvt.dk

 
       
Personaleside for SJVT personaleside og tjenestefordeling - klik her  
       
SJVT har
CVR nr 35421475
   
Bank: Jyske Bank Reg .7248 Konto 1413838    
       

Links:

 

Danmarks Jernbanemuseum

www.jernbanemuseum.dk

 

 

DVF

www.veterantog.dk

 

Museumstog

www.museumstog.dk

 

 

DJK Dansk Jernbane Klub

www.jernbaneklub.dk

 

  Støtteforeningen KLK www.klk.dk  
  VHV www.veteranbanen-haderslev-vojens.dk
  Vejle Turistbureau www.visitvejle.dk  
  Haderslev turistbureau www.visithaderslev.dk  
  Lunderskov Lokalråd www.lunderskov.dk  
  Sommerhusudlejning Feline www.feline.dk  
       
       
   

 

       
       
       

 

Kolofon:






SJVT eller webmaster påtager sig intet ansvar for fejl og forkerte oplysninger på hjemmesiden og hvilke ulemper eller skader de eventuelt kan medføre.

Teksten på siden er ophavsretlig beskytte, men må som hovedregel benyttes med kildeangivelse, webmaster vil dog sætte pris på at få en mail med oplysning om hvor teksten ønskes brugt.

Billeder må ikke bruges andet steds uden at webmaster og SJVT først er blevet spurgt.

Siden er lavet til en skærmopløsning på 1024x768 og optimeret til internet Explorer, bruges der tablets eller andre browsere kan der være utilsigtede og uhensigtsmæssige ændringer i layout.

 

       
SJVT - Bakken 21 - 6640 Lunderskov - sjvt@sjvt.dk - sjvt.dk